Velikost textu:   A    A    A

Novinky z Kavčí Skály

Domov Seniorů Pod Kavčí Skálou a zároveň klub SENSEN v Říčanech u Prahy se s námi podělil o novinky a zajímavosti. Pro inspiraci...
Milí přátelé,
před nějakým časem jsme také my z Domova Seniorů Pod Kavčí Skálou přispívali do Střípků domova a psali o významné spolupráci s dětmi z MŠ.
Setkáváme se s mnoha zajímavými lidmi, podnikáme různé akce, a tak se také chceme s Vámi podělit o zážitky. 
Naše obyvatelka paní Braitová, velmi vitální seniorka (97 let), se zařadila mezi výherce soutěže Hera, které se s naším přispěním účastnila. Výhrou bylo zařazení do Rodinné kuchařky (20 nej) z celé řady poslaných receptů.
Jak vidno i v pokročilém věku lze zaujmout a svou aktivitou potěšit druhé.
Podnikli jsme výlet do pražské ZOO a zapojili se též do soutěže o cenu Rady seniorů a stárnutí populace, několika příspěvky z oblasti literární i audiovizuální.
Zajímavý nám připadá i projekt národní kroniky s názvem SENZAČNÍ SENIOŘI, jehož jsme se stali součástí (jako klub SENSEN). Národní kronika uchovává vzpomínky v podobě povídek a nahrávek pro příští generace. Zde se snažíme zapojit i mladé z řad studentů babického gymnázia Open Gate. Také jsme se mnohé zajímavé dozvěděli z přednášek o zdraví, které nám SENZAČNÍ SENIOŘI zajistili z pražského IKEMU. Opravdu nezapomenutelným kulturním zážitkem bylo pozvání na vyhlášení soutěže SENIOR ROKU 2013 s vystoupením operní pěvkyně Dagmar Peckové. Budeme věřit, že i naše budoucí aktivity v Klubu, mohou oslovit i ostatní seniory a těšíme se na spolupráci s dalšími Kluby SENSEN.
Na podzim se konal v Říčanech „Týden volného času“ a říčanská veřejnost je pozvána na sportovní odpoledne. Přikládáme foto z disciplíny „šnečí běh“, které se může účastnit úplně každý. Látkové šneky nám vyrobila dcera jedné z našich obyvatelek, tak hodné lidi máme kolem sebe.
Rádi bychom se pochlubili získáním Ceny kvality v sociálních službách /2. místo/, čehož si velmi vážíme a snad nás to zavazuje i do dalších měsíců, nezůstávat stranou  a podílet se na spokojenosti našich klientů.
Přejeme všem v ostatních Domovech hodně zdraví, radosti a ať se u Vás také pořád „něco děje“, vždyť život stojí za to i když je Vám třeba 90. To vědí i v DS Mělník a tamní sbor CESMÍNA nám „ušil“ na míru hymnu s textem o Říčanech – moc děkujeme.
Tak zase někdy na shledanou.
Eva Kubínová – aktivizační pracovnice 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.